اختلالات جنسی

اختلالات جنسی : بروز بیماری و اختلال در هر یک از اندام های بدن به طور طبیعی سبب تاثیر گذاری بر سیستم کلی بدن و دیگر اندام ها می شود. بیماری های مربوط به مغز و اعصاب و تحریک های عصبی سبب اختلال در دیگر اندام ها هم می شود به خصوص سیستم دستگاه تناسلی که رابطه زیادی با مغز و اعصاب فرد دارد.

مغز و اعصاب در انسان  از حساسترین نقاط موجود در بدن انسان است، ممکن است دچار بیماری‌های خاصی ‌شود که برای اکثر این بیماری‌ها، راه های درمان متفاوتی نیز وجود دارد و طبق نظریه محققین این رشته، اکثر بیماری‌های داخلی در مغز ، با شرایط روحی و روانی فرد مرتبط هستند.

ناتوانایی های جنسی به كاهش میل جنسی و فركانس فعالیت جنسی در هر دو جنس شامل اختلال نعوظ ، اختلال عملکرد، انزال در مردان و دیسپارونی، نداشتن ارگاسم و كاهش لوبركاسیون در بانوان گفته می شود.

اختلالات جنسیتی چیست ؟

کار دستگاه عصبی ، در حقیقت یک فرآیند بسیار منظم بین مغز، اعصاب محرکه و حسی و اندام تناسلی است و هر گونه اختلال در این مسیر ، مشکلاتی را به وجود می آورد. اگر ضایعه و اختلالی در نواحی فوقانی نخاع به وجود آید ، اغلب مشکل خاصی در زمینه روابط جنسی مشاهده نمی شود.

اختلالات جنسی

انواع اختلالات جنسیتی در بیشتر سرطان های مغزی ، آلزایمر ، صرع  و پارکینسون  ، کاهش میل جنسی، فرد را آزار داده و بروز می‌ نماید. همچنین کسانی که دچار شکستگی های شدید لگن  شده و یا آن هایی که عمل جراحی در مورد برداشت کامل پروستات داشته اند ، به دلیل ایجاد آسیب رسیدن به اعصاب ناحیه پرینه و لگن به طور معمول اختلالات جنسی در آن ها مشاهده می گردد.

آسیب رسیدن به آلت تناسلی و عوارض جانبی مصرف برخی از داروها و در برخی بیماری های مغز و اعصاب مانند بیماری ام اس ممکن است ناتوانی و اختلالات جنسی را به دنبال داشته باشد.

هرگونه اختلال در روند و  میزان خون ‌رسانی اندام ، باعث ایجاد مشکلات زیادی مانند  پوسیده شدن ناگهانی اندام می شود.

انواع اختلالات جنسیتی

اختلالات نعوظ در مردان

اختلالات انزال مانند زود انزالی و دیر انزالی

بی میلی جنسی

سرد مزاجی جنسی

درد جنسی (واژینیسم)

 فوبی جنسی

ترس جنسی (ترس از مقاربت که بیشتر مخصوص خانم ها می باشد)

پارافیلیا

Call Now Button