اختلالات جنسی

اختلالات جنسی : بروز بیماری و اختلال در هر یک از اندام های بدن به طور طبیعی سبب تاثیر گذاری بر سیستم کلی بدن و دیگر اندام ها می شود. بیماری های مربوط به مغز و اعصاب و تحریک های عصبی سبب اختلال در دیگر اندام ها هم می شود به خصوص سیستم دستگاه تناسلی که رابطه زیادی با مغز و اعصاب فرد دارد.

مغز و اعصاب در انسان  از حساسترین نقاط موجود در بدن انسان است، ممکن است دچار بیماری‌های خاصی ‌شود که برای اکثر این بیماری‌ها، راه های درمان متفاوتی نیز وجود دارد و طبق نظریه محققین این رشته، اکثر بیماری‌های داخلی در مغز ، با شرایط روحی و روانی فرد مرتبط هستند.

ناتوانایی های جنسی به كاهش میل جنسی و فركانس فعالیت جنسی در هر دو جنس شامل اختلال نعوظ ، اختلال عملکرد، انزال در مردان و دیسپارونی، نداشتن ارگاسم و كاهش لوبركاسیون در بانوان گفته می شود.

اختلالات جنسیتی چیست ؟

کار دستگاه عصبی ، در حقیقت یک فرآیند بسیار منظم بین مغز، اعصاب محرکه و حسی و اندام تناسلی است و هر گونه اختلال در این مسیر ، مشکلاتی را به وجود می آورد. اگر ضایعه و اختلالی در نواحی فوقانی نخاع به وجود آید ، اغلب مشکل خاصی در زمینه روابط جنسی مشاهده نمی شود.

اختلالات جنسی

انواع اختلالات جنسیتی در بیشتر سرطان های مغزی ، آلزایمر ، صرع  و پارکینسون  ، کاهش میل جنسی، فرد را آزار داده و بروز می‌ نماید. همچنین کسانی که دچار شکستگی های شدید لگن  شده و یا آن هایی که عمل جراحی در مورد برداشت کامل پروستات داشته اند ، به دلیل ایجاد آسیب رسیدن به اعصاب ناحیه پرینه و لگن به طور معمول اختلالات جنسی در آن ها مشاهده می گردد.

آسیب رسیدن به آلت تناسلی و عوارض جانبی مصرف برخی از داروها و در برخی بیماری های مغز و اعصاب مانند بیماری ام اس ممکن است ناتوانی و اختلالات جنسی را به دنبال داشته باشد.

هرگونه اختلال در روند و  میزان خون ‌رسانی اندام ، باعث ایجاد مشکلات زیادی مانند  پوسیده شدن ناگهانی اندام می شود.

انواع اختلالات جنسیتی

اختلالات نعوظ در مردان

اختلالات انزال مانند زود انزالی و دیر انزالی

بی میلی جنسی

سرد مزاجی جنسی

درد جنسی (واژینیسم)

 فوبی جنسی

ترس جنسی (ترس از مقاربت که بیشتر مخصوص خانم ها می باشد)

پارافیلیا

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button