متخصص مغز و اعصاب خوب

همانطور که می دانید سیستم عصبی انسان جزء مهم ترین بخش های بدن می باشد که فعالیت سایر اجزاء بدن را نیز تحت شعاع قرار می دهد به همین علت در صورت بروز هرگونه مشکلی در این بخش فرد باید به یک متخصص مغز و اعصاب خوب مراجعه کند.

سیستم عصبی چیست ؟

به شبکه بسیار پیچیده ای که در بدن انسان وجود دارد و وظیفه سازماندهی، کشف و تعاملات انسانی با جهان را برقرار می کند، سیستم عصبی می گویند.

سیستم عصبی مسئولیت پنج حس مزه کردن، بوییدن، لمس کردن، شنیدن و دیدن را بر عهده دارد.

همچنین سیستم عصبی جریان خون و فشار خون را در بدن تنظیم نموده و مسئول تعادل، هماهنگی و حرکت بدن است.

متخصص مغز و اعصاب خوب

وظیفه سیستم عصبی

سیستم عصبی، ساختار خاصی داشته و عملکرد ویژه‌ای را بر عهده دارد. این دستگاه، موظف به ایجاد هماهنگی بین اعمالی که سلول ها موظف به انجام آن هستند و دیگر اندام های بدن می باشد.

از خواص ویژه سیستم عصبی می توان به تحت تاثیر بودن و حساس بودن آن نسبت به محرک‌های خارجی و همچنین ایجاد یک جریان عصبی در پی آن که در واقع نشانه تاثیر محرک است اشاره نمود.

به علاوه از دیگر وظایف مهم دستگاه عصبی ، هدایت جریان عصبی از یک نقطه سیستم عصبی به نقطه ای دیگر و نهایتا انتقال آن از یک واحد عصبی به واحدی دیگر می باشد.

 مراجعه به متخصص مغز و اعصاب

با توجه توضیحاتی که پیرامون وظایف سیستم عصبی تشریح شد ، اهمیت این عضو حیاتی بدن تا حدودی مشخص گردید. حال با توجه به اهمیت کلیدی و مهم این اندام بدن می بایست به این موضوع اشاره نماییم که بروز کوچکترین خللی در کارکرد آن ، مستلزم مراجعه به یک متخصص مغز و اعصاب خوبمی باشد.

از جمله بیماری هایی که توسط یک متخصص مغز و اعصاب خوب تحت درمان قرار می گیرد عبارتند از :

  • بیماری های مربوط به آلزایمر
  • انواع صرع
  • انواع میگرن
  • فلج مغزی
  • قطع نخاع
  • بیماری ام اس
  • بیماری های مربوط به پارکینسون

درباره هر یک از بیماری های فوق مقالات جامعی تهیه شده و در وب سایت موجود است می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه کنید.

انتخاب متخصص مغز و اعصاب خوب

افراد مبتلا به بیماری های فوق ممکن است این سوال در ذهن شان ایجاد شود که بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران کیست ؟

یا چگونه می توان بهترین متخصص مغز و اعصاب را انتخاب کرد و غیره.

در پاسخ به سوالات فوق باید بگوییم که افراد می توانند برای انتخاب یک متخصص مغز و اعصاب خوب و مجرب از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنند یا در گوگل جستجو نمایند.

پس از تهیه لیستی از بهترین متخصصین مغز و اعصاب درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن نزد بهترین آن ها بروید.

در جلسه مشاوره تمامی مشکلات خود را به متخصص مغز و اعصاب بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کرده و بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب کند.