علت درد گردن

علت درد گردن : یکی از ساختار های شگفت انگیز و پیچیده در بدن ستون مهره های ناحیه گردن است و می تواند سر را هنگام حرکت در جهات مختلف پشتیبانی نماید.

ستون فقرات شامل استخوان های بسیار تخصص یافته ای شامل تاندون ها، مهره ها، دیسک های بین مهره ای و عضلات است. آسیب هر یك از این اعضا می تواند موجب درد گردن شود.

هیچ کدام از ستون مهره های بدن چنین آزادی را در انجام حرکات ندارند، وجود این حرکات و پیچیدگی مفصل گردن در صورتی که نادرست حرکت کند می تواند موجب آسیب دیدگی و گردن درد شود.

در بیشتر موارد علت درد گردن بر اثر انجام فعالیت هایی است که موجب حرکت طولانی مدت و مکرر گردن می گردد. این حرکات گردن منجر به کشیدگی لیگامان یا اسپاسم عضلات گردن خواهد شد.

علت گردن درد ناگهانی می تواند در اثر ضربه وارد شده به مهره های گردنی و کشش عضلات گردن باشد.

علت درد گردن

چه فعالیت هایی موجب درد گردن می شود ؟

علت درد گردن گرفتن سر جلوتر از بدن یا قرار دادن سر در وضعیت نامناسب برای مدت طولانی حین کار کردن، تماشای تلویزیون، کتاب خواندن، صحبت کردن پشت تلفن.

خوابیدن روی بالشت های نامناسب که بیش از حد سفت یا صاف است و به خوبی از گردن شما محافظت نمی کند.

خوابیدن نامناسب بر روی شکم به نحوی که گردن شما به سمتی چرخیده و خم شده باشد.

حین خوابیدن قرار دادن سر بر روی مشت یا بازوی خود به مدت طولانی.

فعالیت ورزشی یا کاری که قسمت بالای بدن و بازوها را در گیر می کند، مانند نقاشی کردن سقف یا فعالیت هایی که برای انجام آن ها باید سر را بالا گرفت.

تمرکز شدید و فشار روی یک فعالیت نیز باعث درد مهره های گردن می شود. دراین حالت یک یا چند عضله که سر، گردن و شانه ها را به هم متصل می نماید، دچار کشیدگی می شوند در نتیجه این عضلات در گیر سفت و دردناک می شوند که در این حالت درد گردن ممکن است با سر درد و سرگیجه نیز همراه باشد.

در برخی موارد علت گردن درد عصبی تحریک ریشه های عصبی می باشد که از نخاع خارج می شوند.که علت درد گردن و شانه که به دست نیز انتشار یافته همین موضوع می باشد.

برخی بیماری ها از قبیل آرتریت روماتوئید و منیژیت یا سرطان نیز می تواند از علت درد گردن باشد.

 

 

2 پاسخ به علت درد گردن
  1. Excellent post. I’m experiencing many of these issues as well..|

  2. ۳۵ ۸۰۵ ۸۱۳ ۲۰۰۰; ۶ ۷ ۸ buy generic cialis This propensity score matching study was a sub study of the Adult Pneumonia Study Group Japan APSG J study; this study aimed to compare the effectiveness of 1 g CRO treatment to 2 g of COP treatment for adult patients


[بالا]

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button